Yksitoimiset C-runkoiset prässit

Vakiovarustus

– Hitsattu ja jyrsitty monoblokki-teräsrunko
– Kromattu ja karkaistu sylinteri
– Työpöytä T-urilla
– EN-standardien mukaan suunniteltu hydrauliikkalohko
– Säädettävä nopeus
– Säädettävä paine
– Kuormanpitoventtiili
– Ilmajäähdytys tai lämmönvaihdin
– HMI-kosketuskäyttöpaneeli
– Siemens S7 -sarjan PLC
– Etäkäyttö internetin kautta
– Valoverho
– Turva-PLC
– Kaksikätinen ohjaus
– Nollaus- ja hätäpysäytyspainikkeet
– 2 vuoden takuu
– CE-sertifikaatti

Katso, miten se toimii

Täysautomaattilinja

Jokainen linja suunnitellaan tuotevalikoiman erityispiirteet ja odotettu kapasiteetti huomioiden. Epäkeskoprässien käyttö takaa korkean puristustarkkuuden, mittatoistettavuuden ja luotettavan toiminnan myös intensiivisessä käytössä.
Mahdollisuus integroida automaattisiin materiaalinsyöttö-, valmiiden tuotteiden poiminta- ja pakkausjärjestelmiin mahdollistaa täydellisen tuotantolinjan luomisen, mikä lisää prosessin tehokkuutta, vähentää käyttökustannuksia ja varmistaa valmiiden tuotteiden korkean laadun.

Malli CFSS 30CFSS 60CFSS 100CFSS 150CFSS 200CFSS 250
Puristusvoima (TON)3060100150200250
Pöydän koko (mm)500×500600×500800×5001000×6001000×6001100×600
Isku (mm)400400400400400400
Aukko (mm)500500500600600600
Kurkkusyvyys (mm)280310310360370370
Pumppu (cm³)161919454545
Moottori (kW)7,5111118,518,518,5
Lähestymisnopeus (mm/s)150100110130130130
Paluunopeus (mm/s)180150160180180180
Työnopeus (mm/s)1010105-155-125-10
Mitat (P×L×K mm)1800x1400x26001900x1400x26001900x1700x29302400x1900x35002400x1900x37002400x2000x3900
Paino (kg)300035005500120001450015500

Usein kysytyt kysymykset

Pyydä tarjous

Kiinnostaako tarjontamme? Täytä lomake, niin tiimimme ottaa sinuun yhteyttä keskustellakseen tarpeistasi ja tuotantovaatimuksistasi.