C-runkoiset syvävetoprässit

Vakiovarustus

– Hitsattu ja jyrsitty monoblokki-teräsrunko
– Kromattu ja karkaistu sylinteri
– Työpöytä T-urilla
– EN-standardien mukaan suunniteltu hydrauliikkalohko
– Säädettävä nopeus
– Säädettävä paine
– Paineanturi
– Valoverho
– Kuormanpitoventtiili
– Ilmajäähdytys tai lämmönvaihdin
– Siemens S7 -sarjan PLC
– Turva-PLC
– Kaksikätinen ohjaus
– Nollaus- ja hätäpysäytyspainikkeet
– 2 vuoden takuu
– CE-sertifikaatti

Katso, miten se toimii

Täysautomaattilinja

Jokainen linja suunnitellaan tuotevalikoiman erityispiirteet ja odotettu kapasiteetti huomioiden. Epäkeskoprässien käyttö takaa korkean puristustarkkuuden, mittatoistettavuuden ja luotettavan toiminnan myös intensiivisessä käytössä.
Mahdollisuus integroida automaattisiin materiaalinsyöttö-, valmiiden tuotteiden poiminta- ja pakkausjärjestelmiin mahdollistaa täydellisen tuotantolinjan luomisen, mikä lisää prosessin tehokkuutta, vähentää käyttökustannuksia ja varmistaa valmiiden tuotteiden korkean laadun.

Malli CFDD 30CFDD 60CFDD 100CFDD 150CFDD 200CFDD 250
Puristusvoima (TON)3060100150200250
Pöydän koko (mm)500×500600×500800×5001000×6001000×6001100×600
Isku (mm)400400400400400400
Aukko (mm)600600600600600600
Kurkkusyvyys (mm)280310310360370370
Pumppu (cm³)161919454545
Moottori (kW)7,5111118,518,518,5
Lähestymisnopeus (mm/s)150100110130130130
Paluunopeus (mm/s)180150160180180180
Työnopeus (mm/s)1010105-155-125-10
Patjavoima / Cushion (t)1020405080100
Mitat (P×L×K mm)1800x1400x26001900x1400x26001900x1700x29302400x1900x35002400x1900x37002400x2000x3900
Paino (kg)300045006500130001550016500

Usein kysytyt kysymykset

Pyydä tarjous

Kiinnostaako tarjontamme? Täytä lomake, niin tiimimme ottaa sinuun yhteyttä keskustellakseen tarpeistasi ja tuotantovaatimuksistasi.